יבוא רהיטים מטורקיה – איכות פרימיום במחירי רצפה

יבוא ריהוט מטורקיה

יבוא ריהוט מטורקיה לישראל

אחת מתוצאות הלוואי של משבר הקורונה הוא הזינוק האדיר שנרשם ביבוא מטורקיה בארבעת החודשים מאז תחילת המשבר. אמנם יבואנים ותעשיינים ישראלים ערים זה זמן ארוך ליתרונות הגדולים של השוק הטורקי, אבל קשה לשנות הרגלים ישנים.

עד שהגיעה מגפת הקורונה, שגרמה לעצירה כמעט מוחלטת של הייצור והיבוא מסין, והכריחה יבואנים חפצי חיים לשנות כיוון, “לחשב מסלול מחדש”. מהדיווחים מהשטח ומהניסיון היומיומי שלנו בסינדרלה סחר בינלאומי, במרבית המקרים הנחיתה רכה, והשוק הטורקי מספק תחליף יותר מראוי לשוק הסיני, הן מבחינת האיכות והן מבחינת העלות הכוללת ליבואן.

מעצמה של ריהוט

השוק הטורקי מגוון מאוד, ונותן מענה ייצור נרחב בשורה ארוכה של תחומים. מתעשיית הרכב והאלקטרוניקה בקצה אחד של הסקאלה ועד טקסטיל ומזון בקצה השני. בטווח תמצאו הרבה מאוד תחומים של תעשייה קלה, וכמו שבטח כבר ניחשתם הרבה מאוד יצרנים מסוגים וסדרי גודל שונים של רהיטים.

הגיוון של תעשיית הרהיטים בטורקיה הוא באמת יוצא דופן, ופותח אלטרנטיבה מרעננת עבור יבואנים ויצרנים של רהיטים, שעד היום הסתמכו על השווקים בסין ובדרום מזרח אסיה. הגיוון בענף הרהיטים הטורקי מתבטא באופי היצרנים הכולל הן סדנאות קטנות בהן נגרים אמנים מייצרים רהיטים מסורתיים בעבודת יד, הן מפעלי רהיטים המתמחים בייצור רהיטים כמו מערכות סלון, מיטות או מטבחים והן מפעלי ענק המתמחים בייצור המוני ותעשייתי של ריהוט או ריהוט מיוחד תעשייתי, וריהוט לתחום הבריאות.

חשוב לזכור שטורקיה היא מדינה אדירה שמשתרעת על שטח החוצה יבשות (יש לה חלק אירופאי ושטח ענק באסיה) עם אזורים הרריים, ערבות, רצועת חוף ארוכה ושטחי מדבר. המגוון הזה יצר מרכזים מאוד שונים באופיים שבכל אחד מהם התפתחה תעשיית רהיטים ייחודית. רוב מרכזי ייצור הרהיטים הבולטים בטורקיה ממוקמים באזור הערים איסטנבול, אנקרה, בורסה, איזמיר וקייסרי. למשל, אחד ממרכזי הרהיטים הגדולים בטורקיה הוא מחוז סיטלר (Siteler)
באנקרה. בסיטלר יש כ-10,000 יצרני רהיטים. רובם יצרנים זעירים ובינוניים אך במקום פועלים גם 10 מגה מפעלים עם פסי ייצור שפולטים אלפי רהיטים כל שנה.

משאבים טבעיים וחומרי גלם

תעשיית הרהיטים בטורקיה אינה עניין חדש, למעשה, כבר במאה ה-19 התפתחה בטורקיה תעשיית רהיטים גדולה שהחלה לפזול גם לשווקים חיצוניים. לא רבים מודעים לכך, אבל טורקיה היא מעצמת עץ ושטח היערות בה לא מבייש גם מדינות צפון אירופאיות שידועות בתעשיית העץ שלהן, ויותר מ-27% משטח המדינה מוגדר כשטח מיוער. היערות הטורקיים גם הם מגוונים מאוד וכוללים הרבה מאוד מיני עצים שמתאימים לעיבוד תעשייתי וייצור רהיטים. בין היתר, ניתן למצוא בטורקיה 3 זנים שונים של עצי אורן, עצי אלון, עצי אשוח, שקמים וארזים.

משאב העץ האדיר הזה בהחלט יצר את התשתית האדירה לתעשיית הרהיטים הטורקית. הן כאשר מדובר בעץ טבעי מלא וגולמי, והן בתעשייה גדולה של תוצרים מעובדים מתוצרת עץ גרוס המקובלים מאוד בענף הריהוט. כאן נציין שתעשיית הרהיטים שלה אינה נחלת נגרים בלבד. יש בה גם שפע של מפעלים שעוסקים בייצור של רהיטי מתכת ופלסטיק מסוגים שונים. מאחר שטורקיה היא גם מעצמת טקסטיל ועיבוד עור, הרבה מאוד יצרנים טורקיים מתמחים ברהיטים שמשלבים ריפודי טקסטיל או עור. העובדה שיש מבחר מקומי איכותי וזול (של אריגים, בדים ועורות) גם היא מהווה הזדמנות ליבואנים ויצרנים ישראלים שמחפשים תחליף אמין, זמין ואיכותי לשווקים במזרח (חלק מריהוט הסלון שמיוצר בטורקיה יכול לתת פייט טוב אפילו לריהוט סלון שמגיע ממעצמות עיצוב כמו איטליה).

פתרון טוב ליבואנים בישראל

בשנים האחרונות ייצוא הרהיטים מטורקיה מתרחב בהתמדה. אם בעבר תעשיית הרהיטים הטורקית כוונה בעיקר לקהל המקומי בטורקיה, ומדינת הייצוא העיקרית היתה עיראק, הרי שהיום טורקיה מייצאת הרבה מאוד רהיטים למדינות כמו גרמניה, צרפת, בריטניה, הולנד וכן, גם לישראל.

המבחר האדיר של יצרנים, שיטות ייצור וגישות ייצור, מאפשרים לכל יבואן ישראלי למצוא יצרן איכותי בטורקיה שידע לספק עבורו את הרהיטים שהוא רוצה, בדיוק על פי המפרט שחלם עליו. ההפרשים בעלויות הייצור (חומרי גלם וכוח עבודה), והעלות הזולה של ההובלה, הופכים את העניין למשתלם מאוד, וכאשר מוסיפים לזה את העובדה שמבחינת מכסים נהנית טורקיה בישראל ממעמד של מדינה באיחוד האירופאי, ולכן אין מכסים לסחורה המיוצרת בטורקיה, וכן
את הקרבה הגיאוגרפית שמפחיתה את עלויות השינוע – מגלים שגם מבחינת המחיר הריאלי ליבואן מספקת טורקיה חלופה משתלמת מאוד לשוק הסיני.

אנו יכולים לעזור לכם לייבא בין השאר:

 • חדרי שינה
 • חדר ילדים
 • פינות אוכל
 • ספות
 • שולחנות
 • כורסאות
 • סלון
 • ארונות
 • רהוט מכל הסוגים
 • פינות ישיבה
 • מיטה
 • ועוד…

אל תנסו את זה לבד

אחרי שזה נאמר, אסור לשכוח שכמו לכל שוק, גם שוק הרהיטים בטורקיה אינו חף מבעיות ואתגרים. ביחס לסין, השוק הטורקי מבוזר מאוד ופחות Business oriented מהשוק הסיני. מי שאינו מכיר את השוק ונעדר קשרים במדינה, יתקשה למצוא יצרן מתאים ויתקשה לנווט בסבך הבירוקרטי. לכן אנחנו ממליצים לכם להיעזר בשירותים שלנו – סינדרלה סחר בינלאומי. החברה הוקמה לפני יותר מ15 שנים על ידי אייל קולברג, ומתמחה בפיתוח מוצרים, איתור
ספקים וניהול תהליך היבוא משווקי המזרח (סין, טייוואן ווייטנאם).

לצד הפעילות במזרח התחלנו לפעול לפני כמה שנים גם בשוק הטורקי ולאחרונה גם פתחנו נציגות מקומית באיסטנבול ובקייסרי. וכבר ניהלנו בהצלחה עבור לקוחות פרויקטים בתחום הריהוט, שכללו פיתוח מוצר והקמת מערך ייצור ושינוע מטורקיה לישראל.

אם גם אתם מחפשים אלטרנטיבה איכותית ומשתלמת ליבוא וייצור רהיטים נשמח לספק לכם יותר מידע.

לפרטים נוספים ותיאום פגישה:
משרד: 08-9442477
נייד: 050-7247933
מייל: info@cinderella.co.il