איך לאתר ספקים טובים ואמינים מסין?

אם תכננתם לייבא מוצרים מסין בעתיד הקרוב, סביר להניח שתפנו בראש ובראשונה אל רשת האינטרנט בניסיון לאתר את הספק הסיני הטוב ביותר עבורכם – זה שיוכל לעמוד בלוח הזמנים שנקבע, לטפל בכל בעיה שעשויה לצוץ, לדייק במפרט ובכמויות שהזמנתם עד לפריט האחרון, והכי חשוב- לגרום לכם לרצות לעבוד איתו שוב. ואכן, על פניו, שיטוט ברשת למציאת ספקים זהו המהלך הנכון והטבעי לעשות. כמויות המידע האינסופיות הזורמות דרך רשת האינטרנט לא פסחו על שוק המסחר הבינלאומי, וכיום, באמצעות אתרים כמו Alibaba ו-Global Sources, קל ונוח מתמיד לחפש ספקים סינים, לעיין און-ליין בקטלוג המוצרים והשירותים אותם הם מציעים, וליצור איתם קשר למטרת תחילת עבודה משותפת – כל מה שעליכם לעשות, הוא להיכנס לאחד האתרים, להקליד בשורת החיפוש שם של מוצר מסוים ולקבל רשימה של עשרות ומאות ספקים רלוונטיים. נשמע פשוט, לא? אולם אם הדבר באמת כל כך פשוט, מדוע בכל שנה אנו נתקלים במספר גובר של מומחי יבוא מסין לישראל שלא צולחים את התהליך הזה?

בעיית האמינות

לשיטה הלכאורה פשוטה ישנם כמה חסרונות בולטים. המרכזי שבהם, הוא בעיית האמינות. זוכרים שקיבלתם לידיכם דרך אחד האתרים רשימה של מאות ספקים פוטנציאלים עבורכם? קחו בחשבון שאין כמעט דרך לדעת מיהו הספק הטוב והמנוסה ביותר ברשימה ומי סתם נוכל; בעוד אתרים מערביים דומים, eBay למשל, משתמשים זה זמן רב בשיטת דירוג ספקים אובייקטיבית וחכמה, המבוססת על קבלת פידבקים ממספר רב של משתמשים, בסין השיטה הזו לא נהוגה כלל. הפרטים שאנו יכולים לקבל על הספק הפוטנציאלי שלנו ב-Alibaba כוללים לרוב פרטי קשר בלבד, ולעיתים העניין מסתכם בכתובת אי-מייל ודי.

יתרה מכך, השיטה הנהוגה באתרים סינים לסינון ספקים שנויה במחלוקת עוד יותר – במקום דירוג ענייני של טיב הספק, היבואן מקבל לידיו נתונים פחות רלוונטיים כמו: כמה שנים ברציפות הספק מופיע במאגר של האתר והאם איכות הספק נבדקה על-ידי צד שלישי בלתי תלוי; כמובן שלא מצוין מיהו אותו צד שלישי. בנוסף, חדי העין מביניכם בוודאי ישימו לב שתוצאות הראשונות של החיפוש אותו ביצעתם במנועי החיפוש לשם חיפוש הספקים, הם קישורים ממומנים, כלומר ספקים ששילמו כסף לאתר על מנת להופיע בראש הרשימה. הדבר מקטין משמעותית את הסיכויים שלכם לקבל רשימת ספקים אמינה ולגיטימית, הממוינת על פי רלוונטיות למוצר אותו הקלדתם בשורת החיפוש.

היעדר שיטות דירוג ספקים באתרים גורר בעיה חמורה נוספת, הנובעת גם היא מבעית האמינות: הפתח להונאות. עד עתה למדנו כי קיימים ברשת ספקים טובים וספקים טובים פחות, אך ישנם גם כאלו שאינם משתייכים לאף אחת מהקטגוריות – מדובר בנוכלים שמתחזים לספקים רציניים ואמינים, אך בפועל אלו אנשים שבמקרה הטוב ישלחו אליכם סחורה באיכות ירודה וזולה או “יפספסו” במשלוח ב-200 יחידות, ובמקרה הרע ידרשו שליש או חצי מהסכום מראש ויעלמו.

כבדהו וחשדהו…

מלבד בעיית האמינות שהוצגה בהרחבה, לשיטה חסרון גדול נוסף- זהו הקושי ההתחלתי להוכיח לספק הסיני שאת/ה קונה מערבי רציני שאכן מתכוון לבצע הזמנה. מבחינת הספק הסיני, יכול להיות שתתקיימנה עשרות אינטראקציות עם לקוחות מערביים פוטנציאלים ביום, אך רק מעטות יהפכו לעסקאות ממשיות. בנוסף, במקרים רבים מתחרים סינים של הספק מתחזים לקונים מערביים על מנת לקבל מהספק את ה-Latest Price Sheet שלו. הדבר גורם לספקים סינים איכותיים להיות חשדניים בכל הנוגע ללקוחות מערביים חדשים, וסביר להניח שכאשר תבקשו מחירים לראשונה, תקבלו טבלת מחירים מנופחת המלווה במידע מוגבל אודות המוצר.

החסרונות שנמנו כאן משקפים רק חלק מהקשיים שאיתם מתמודדים היבואנים שמבקשים לאתר ספקים סינים איכותיים ברשת, ומסבירים מדוע להזמין 10,000 עטים דרך ספק של אתר Alibaba ולקבל אותם כעבור חודש ללא דיו זה לא דבר נדיר כפי שאולי חשבתם בתחילת המאמר…

הפתרון – עזרה מקצועית!

אז עכשיו השיטה כבר לא נשמעת כל-כך פשוטה? אבל מה עושים? כיצד באמת מאתרים ספקים טובים ואמינים בסין? פונים לחברה מנוסה, המתמחה במסחר עם סין ויש בידיה את הכלים לאתר ספקים טובים ואמינים, לטפל בהזמנות, לבצע בדיקות איכות בסין ולערוב לזמני המשלוח. אנו בחברת סינדרלה סחר בינלאומי בע”מ, יכולים לתת לכם את כל הפתרונות ולעזור לכם ליבא מסין בראש שקט.

לקביעת פגישה ללא התחייבות, התקשרו אלינו ונחזור אליכם בהקדם:
משרד: 077-9332944 | נייד: 050-7247933 | פקס: 08-9459405 | דף יצירת קשר