יבוא מטורקיה – זול יותר, קרוב יותר

יבוא מטורקיה

בדרך כלל צמד המילים ‘יבוא מטורקיה’ עולה בחדשות ובשיח המקומי בהקשר של תוצרת חקלאית כמו עגבניות וביצים. אבל זה ממש לא מסתכם בכך; למרות הקרירות של טורקיה בעידן ארדואן, יבוא מטורקיה למדינת ישראל מתבצע בהיקפים גדולים ובשורה ארוכה של ענפים הכוללים בין היתר טקסטיל, ריהוט, מוצרי אלקטרוניקה, מכשירים חשמליים ‘לבנים’ לבית ועוד.

יתרונות היבוא מטורקיה

למה טורקיה? ובכן, זה מתחיל בעובדה הפשוטה שיש בטורקיה תעשייה גדולה, מגוונת ואיכותית. זה כולל הרבה יצרנים ומהנדסים שיכולים לייצר בהתאמה אישית ולתת ערך מוסף גם בפיתוח מוצרים ובניית אב טיפוס. הרבה חברות בינלאומיות מתחומים שונים מחזיקות בטורקיה מפעלים גדולים.

ההשוואה המתבקשת היא ליבוא מסין, וטורקיה עומדת בהשוואה בכבוד. אמנם, השוק הסיני גדול יותר ואולי גם קצת Business oriented יותר בכל הנוגע לנושאים כמו קשרי סחר, כלומר, המרכזים התעשייתיים בסין מקובצים וכל התכנון הממשלתי מוכוון כדי לעבוד ישירות מול יבואנים ושירותי שילוח מכל העולם. לעומת זאת, השוק הטורקי יותר מבוזר ולפעמים זה יכול להקשות, ועדיין, כשבוחנים את היתרונות של יבוא מטורקיה ביחס ליבוא מסין, מדובר ביתרונות לא מבוטלים כלל וכלל.

יבוא מטורקיה בכמויות קטנות וגדולות

זה מתחיל באיכות. נכון שצריך לבחור כל מפעל ויצרן לגופו ויש יצרנים סינים מצוינים, אבל בתמונה הגדולה, הסחורה הטורקית כמעט תמיד תהיה איכותית יותר והמגוון מספיק רחב שכאשר אתם נעזרים בליווי של חברה שמתמחה בפיתוח מוצר ויבוא, כמו  “סינדרלה סחר בינלאומי”, כמעט תמיד תמצאו יצרן שיספק לכם את מה שאתם צריכים במחיר טוב, באיכות מעולה ובמהירות.

נקודה משמעותית נוספת היא הקרבה הגיאוגרפית שמפחיתה מאוד את עלויות ההובלה וכמובן שמקצרת את זמני התגובה. לזה צריך להוסיף את העובדה שמבחינת מכסי יבוא, טורקיה נחשבת לבעלת מעמד זהה לזה של מדינות האיחוד האירופאי, מה שאומר שאין מכס על יבוא מטורקיה, מה שמוביל להוזלה משמעותית שלעלויות היבוא ומאפשר למכור את המוצרים בישראל במחיר משתלם יותר לצרכן הסופי, ובכך להנות מיתרון משמעותי בשוק התחרותי שלנו.

למשל, יבואן שמשווק מיטות ומזרנים שעבד עם השוק בסין, עבר ליבוא ופיתוח מוצר בטורקיה, והתוצאה: הוא הצליח להוריד את עלויות הייצור והיבוא של מיטות ומזרונים איכותיים ביותר מ25%, ובכך יש לו את היכולת להציע מחיר אטרקטיבי יותר בשוק מבלי לפגוע בזמינות (להפך), באיכות גבוהה יותר, ובשולי הרווח גדולים יותר.

שירות חם ומקצועי

בימים אלו, כשאנו מתמודדים עם משבר הקורונה וענף התעופה מושבת זמנית, זה אולי נראה רחוק, אך בימים כתיקונם (בתקווה והנחה שיחזרו בקרוב) יוצאות מישראל לטורקיה וחזרה 5 טיסות ישירות בכל כיוון בכל יום. לשם השוואה בין סין לישראל יש 7 טיסות ישירות בשבוע. למה זה חשוב? כי פיתוח מוצר הוא תהליך שדורש לעיתים מהיבואן או נציגיו לבקר ברצפת הייצור ולהיפגש עם היצרן או המהנדסים. טורקיה הרבה יותר נגישה, (וזולה) ולמעשה ניתן לצאת מישראל בבוקר, להגיע למפעל בטורקיה ובשמונה בערב כבר להיות על המטוס חזרה לארץ. מדובר ביתרון משמעותי בתפעול והעבודה השוטפת, וכמובן, גם במקרים שמתגלות תקלות שדורשות את הנוכחות של היבואן או נציגו במפעל.

בשנים האחרונות יש פקטור נוסף שמשפיע על עלויות הייצור בטורקיה והופך אותו לעוד יותר אטרקטיבי – מלחמת האזרחים בסוריה. 2 מיליון פליטים סורים שנמלטו לסוריה, מספקים ליצרנים בטורקיה כוח עבודה זמין וזול ולפליטים מקור הכנסה מכובד. גם זה משפיע על העלות הסופית הזולה ליבואן.

זה המקום להפיג חששות ולשבור דעות קדומות. הממשלה הנוכחית בטורקיה לא חסידה גדולה של ישראל, אבל העוינות הזו לא מורגשת ברחוב והמדינה נחשבת לבטוחה מאוד עבור מבקרים מישראל. תפיסת השירות בטורקיה מתקדמת ומשלבת בין החום הבלתי אמצעי שמאפיין את העם הטורקי למקצועיות בלתי מתפשרת והסטנדרט האירופאי.

השפעת הקורונה – פעילות יבוא מטורקיה בזמן משבר עולמי

‘סינדרלה סחר בינלאומי’ הוקמה לפני יותר מעשור וחצי על ידי אייל קולברג. ההתמחויות שלנו הן בפיתוח מוצרים, איתור ספקים ויבוא משווקי המזרח (סין, טייוואן ווייטנאם).  את הפעילות בשוק הטורקי התחלנו לפני מספר שנים, אבל באופן פרדוקסלי דווקא משבר הקורונה גרם להעביר הילוך ולהגדיל את הפעילות במסלול הטורקי. כזכור, כאשר המשבר פרץ במהלך ינואר, היתה עצירה של כל הפעילות בסין. המצב הזה גרם ליבואנים לחפש פתרונות ליווי אחרים והאופציה הטורקית הפכה למאוד אטרקטיבית. בינתיים הקורונה הפכה לבעיה עולמית, אך למרות שסין השתלטה על המגיפה ודווקא טורקיה נתפסה פחות מוכנה, התעשייה הטורקית עדיין מתפקדת ואילו סין סובלת ממשבר אמון מצד חלקים גדולים בעולם. לכן יש להניח שבשנים הקרובות יבוא מטורקיה למדינת ישראל ימשיך להיות בסימן עלייה.

נוכל לספק לכם פתרונות וליווי בתחומים הבאים:

 • בגדים
 • יבוא רהיטים מטורקיה
 • יבוא שמלות ערב מטורקיה
 • יבוא תכולת בית מטורקיה
 • יבוא תכשיטי כסף מטורקיה
 • יבוא רכב מטורקיה
 • יבוא בדים מטורקיה
 • יבוא מותגים מטורקיה
 • יבוא נעליים מטורקיה
 • יבוא טקסטיל מטורקיה
 • יבוא סחורה מטורקיה
 • יבוא שיש מטורקיה
 • יבוא תכשיטים מטורקיה
 • יבוא אלומיניום מטורקיה
 • יבוא ברזל מטורקיה

לקביעת פגישה ללא התחייבות, התקשרו אלינו ונחזור אליכם בהקדם:
משרד: 077-9332944 | נייד: 050-7247933 | פקס: 08-9459405 | דף יצירת קשר

איך מגיעים אלינו?