תהליך היבוא מסין ב7 שלבים

על מנת לייבא מסין בהצלחה, יש לוודא שעושים זאת בסדר ובמיומנות הראויים. במאמר זה נפרט ונתאר את השלבים אותם יש לעבור בדרך ליבוא נכון ומוצלח

שלב 1 – מהו המוצר שאותו תרצו ליבא?

בשלב הראשון אתם צריכים כמובן להחליט איזה מוצר אתם מעוניינים להביא. בנוסף לזה, עליכם להעריך מהן הכמויות שאתם מסוגלים להזמין מהמוצר בהזמנות הראשונות (כמויות נמוכות מדי – לא פחות מ-1000 יחידות, עלולות להתברר כלא משתלמות וזאת בגין העלויות, תנאי המשלוח ותנאי התשלום). לאחר שהחלטתם מהם המוצרים אותם תרצו לייבא והנכם מניחים שביכולתכם להזמין כמויות מעל המינימום הנדרש, נוכל לעבור לשלב הבא ביבוא מסין.

שלב 2 – הגדרת המוצר

שלב זה הינו שלב חשוב מאוד בתהליך היבוא מסין, ולו רק כדי להיות בטוחים שאכן תקבלו את מה שהזמנתם. הגדרת המוצר צריכה להיות מדויקת לפרטי פרטים, ונדרשת הכרת המוצר לעומק על ידי היבואן. רק לאחר שתהיו מסוגלים להגדיר את המוצר במדויק תוכלו לעבור לשלב הבא.

שלב 3 – איתור היצרן

גם שלב זה הינו אחד השלבים החשובים בתהליך, מכיוון שבסופו של דבר, אם היצרן או הספק יהיו אמינים ואיכותיים, אז היבוא לאורך זמן יהיה מוצלח וזורם. אולם אם היצרן או הספק אינם אמינים ואינם איכותיים, ייתכן והזמן, האנרגיה והעלויות לא יהיו כדאיים. ניתן לכתוב ספר שלם על נושא בדיקת היצרן, אך אם אין לכם משרד המתמחה ביבוא מסין אשר יוכל לבדוק את היצרן פיזית ולראות ולבקר במפעל, להלן מספר טיפים קטנים שיעזרו לכם בתהליך איתור היצרן:

  1. תקשורת במיילים. מה זמן התגובה, רמת המקצועיות והבנת המוצר.
  2. בדיקת נכונות לגמישות בדרישות הלקוח. הצעת פתרונות יצירתיים לצרכי היבואן.
  3. מהי רמת הפתיחות בגישת היצרן, אילו מוצרים אחרים היצרן מייצר.
  4. מהי רמת המחירים? עדיף מחיר גבוה מדי ממחיר נמוך מדי.
  5. תמיד תמיד עדיף לבקר פיזית במפעל לפני ההזמנה.

שלב 4 – משא ומתן ודוגמאות

יגעתם, ומצאתם מפעל שנראה בעיניכם מתאים לצרכיכם. כעת מתחיל שלב המשא ומתן.
שימו לב כי היצרן מבין את דרישותיכם במלואם לפני קבלת הצעת המחיר. עליכם לבדוק זאת ולבדוק שוב, מכיוון שכל תוספת לאחר הצעת המחיר תעלה כסף רב.
אל תסכימו להמשיךבתהליך לפני קבלת דוגמאות; עלות הדוגמאות היא יקרה, אך ברוב המקרים היצרן יקזז את עלותן במידה ומתבצעת הזמנה. כפי שהיצרן יתייחס לדוגמה כך הוא יתייחס להזמנה. בדקו את הדוגמה היטב ובמידה ונדרש, הזמינו דוגמה נוספת עם כל השינויים שביקשתם.

שלב 5 – הזמנה

ברכות, הגעתם לשלב סגירת ההזמנה. נסו לסגור את כל הפרטים והקצוות האפשריים: זמני אספקה, תנאי התשלום, חומרי הגלם, ביקורות איכות, אחוזי פגומים (אם בכלל), תנאי משלוח, סוגי אריזות, צבעים וכל מה שנראה חשוב ולא חשוב. כמו תמיד, עדיף להוסיף פרטים לא רלוונטיים מלשכוח פרט אחד חשוב. לסיכום, חשבו על כל הפרטים מניסיונכם האישי שקשורים למוצר שלכם, התייעצו, והגיעו מוכנים.

שלב 6 – בדיקת איכות

נושא האיכות הוא נושא חשוב וכאוב באותה המידה. בסין איכות זו “עקב האכילס” של הייצור. צריך לדעת וללמוד על מה לשים את הדגש. אני מקווה ומאחל לכם שהלימודים עבורכם יהיו זולים יחסית.

בנושא זה הרשו לי להוסיף מספר מילים לגבי ייצור בטאיוון. הייצור בטאיוון אכן טיפה יקר יותר אך האיכות, העמידה בלוח הזמנים והאמינות, הינם ברמה מערבית לחלוטין. אני מציע שתשקלו את האפשרות לייצר בטאיוון – גם תבזבזו פחות זמן, גם תקבלו את המוצרים שביקשתם באיכות הגבוהה ביותר האפשרית, וגם תקבלו את ההזמנות בזמן.

שלב 7 – משלוח

לא נתעכב על נושא תנאי משלוח ואני בטוח שאתם מתמצאים בכל תנאי השילוח. פשוט שימו לב בשלב הצעות המחיר את תנאי המשלוח; למשל Exwork או FOB יכולים לעשות את ההבדל בין מחיר טוב למחיר גרוע.

לסיכום, לא הבטחנו שיבוא מסין יהיה קל… ולמען האמת, זה מה שסינדרלה סחר בינלאומי עושים. אף על פי כן, אשתדל להיות אובייקטיבי ככל הניתן;

התפקיד של משרד האינטרסים טוב הוא לבצע ביעילות במקצועיות ובמהירות את כל השלבים שמנינו זה עתה. לעיתים הלקוח עלול למצוא את עצמו בניתוק מהיצרנים עצמם וזו טעות גדולה, מכיוון שגם משרד האינטרסים וגם הלקוח נפגעים ממצב כזה. התקשורת חייבת להיות גלויה ובין כל הצדדים. משרד אינטרסים הוא לא מתווך, אלא מלווה או יותר נכון שותף. הכל חייב להיות גלוי ועל השולחן.

חברת סינדרלה תוכל לעזור לכם לעבור ביתר קלות את כל השלבים הנ”ל; אנו נעזור לכם להגדיר את המוצר, למצוא את היצרנים האמיתיים, האמינים והטובים ביותר עבור המוצר והתקציב שלכם. אנו ננהל עבורכם את המשא ומתן, נדאג לדוגמאות, נוודא שהיצרן מטמיע את ההערות, נבצע עבורכם את ביקורת האיכות והמשלוח לישראל, ונעזור לכם לעבור את שלבי היבוא לתוך ישראל הכוללים את הבדיקות, המכס והמשלוח היבשתי.

לקביעת פגישה ללא התחייבות, התקשרו אלינו ונחזור אליכם בהקדם:
משרד: 077-9332944 | נייד: 050-7247933 | פקס: 08-9459405 | דף יצירת קשר